Тулуза спечели трудно с 2:1 при визитата си на втородивизионния Анеси и стана вторият финалист в турнира за Купата на Франция, а в битката за трофея ще се изправи срещу Нант.

Гостите поведоха в 36-ата минута чрез Закария Абухлал, но в 45-ата минута Анеси си спечели дузпа, а Алекси Босети реализира от бялата точка за 1:1.

В края на втората част Тулуза стигна до победния гол, дело на Фарес Шаиби в 85-ата минута, но домакините не се предадоха и в добавеното време също вкараха второ попадение чрез Моис Саи Дион. Публиката очакваше вече продължения, но се намеси ВАР и голът не бе зачетен заради засада.

Така Тулуза удържа аванса си и достигна едва за втори път в историята до финал за Купата на Франция. Отборът вдигна трофея през далечната 1957 година, когато побеждава Анже с 6:3 в луд мач.

В Тулуза играят бившият полузащитник на Левски Стайн Спиерингс и миналият през Ботев (Пловдив) Саид Хамулич. Спиерингс не бе в групата за мача с Анеси, докато Хамулич се появи на терена в 87-ата минута.