Борещият се за оцеляването си във френския елит Тулуза записа важна домакинска победа над Монпелие с минималното 1:0 в среща от 32-ия кръг на Лига 1. Голът за успеха на домакините реализира Оскар Трехо (45+2) в последните секунди на първата част след пас на Бен Йедер. Така Тулуза събра 35 точки, но остава на 18-о място в опасната зона заради по-слабата си голова разлика от Реймс и Лориен, които са пред него със същия актив. Монпелие е седми с 49 точки.

Рен също записа минимален домакински успех над Гинган с 1:0 след гол на Ола Тойвонен (80), възползвал се от пас на Гросицки. Гостите завършиха мача в намален състав, след като влезлият като резерва Ятабаре получи директен червен картон в 75-ата минута. Рен събра 45 точки след успеха си и заема девето място. Гинган е на 12-о място с 45 точки.

Реймс пък загуби у дома от Ница с 0:1. Победният гол за гостите вкара Саид Бенрахма (5) след пас на Ейсерик. След победата си Ница е на десето място с 41 точки. Реймс е на 17-а позиция с 35 точки.

Евиан пък отстъпи на свой терен от Лил с 0:1. Голът за успеха на „кучетата” реализира Софиан Боуфал (81-дузпа). Така Лил събра 47 точки и е на осмо място. Евиан е 15-и с 36 точки и само една аванс пред опасната зона.

Ланс и Лориен завършиха 0:0. След равенството Ланс е последен с 26 точки. Лориен е на 16-о място с 35 точки.

ФРАНЦИЯ
ЛИГА 1, 32 КРЪГ
10.04.15
21:30 ч.
Каен - Монако 0:3
0:1 Антони Мартиал (29), 0:2 Бернардо Силва (64), 0:3 Бернардо Силва (84)
Бордо - Олимпик (Марсилия)
Баланс: 103 мача, 37 победи за Бордо, 33 равенства, 33 победи за Олимпик (Марсилия)