С два гола на Уисам бен Йедер Тулуза сложи край на серията си от три поредни загуби и в мач от 14 кръг се наложи с 3:0 над Олимпик (Лион). Поражението попречи на “хлапетата” да се върнат на първото място в класирането.

Домакините доминираха в мача от самото начело и усилията им бяха възнаградени пет минути след почивката, когато Бен Йедер се разписа с глава след центриране на Франк Табану.

Бен Йедер не остави съмнения в победата на Тулуза, след като три минути преди края на мача завърши успешно контраатака на тима си. В добавеното време се разписа и Етиен Капуе.

Тулуза, който беше втори само преди месец, преди началото на лошата серия, се изкачи на седмо място с 22 точки. Олимпик (Лион), който има мач по-малко, е трети с 25 точки, колкото втория Сент Етиен и на точка зад лидера ПСЖ.