Българският защитник Александър Тунчев игра цял мач за Кристъл Палас, който сътвори уникален обрат за домакинския си успех с 2:1 над Ковънтри в среща от третия кръг на английската Чемпиъншип срещу отбора на Ковънтри. С два гола в добавеното време отборът на Тунчев се измъкна от потенциална загуба.

Първото полувреме завърши без голове, но гостите от Ковънтри откриха резултата почти веднага след почивката в 48-ата минута, когато Лукас Юткевиц бе точен за 0:1. По всичко изглеждаше, че Александър Тунчев и неговите съотборници ще претърпят неприятна загуба у дома, но в добавеното време се случи истинско чудо. В 91-ата минута нападателят Шон Сканел изравни за 1:1, а феновете подивяха от щастие в 96-ата минута след гола за Джърмейн Ийстър за пълния обрат – 2:1.

С успеха си Кристък Палас се изкачи на пето място с 6 точки, докато Ковънтри е в зоната на изпадащите на 22-а позиция без нито една спечелена точка.

Блекпул – Дарби Каунти

Временно класиране: 1.Саутхямптън - 9 т., 2. Мидълзбро – 7 т., 3. Уест Хям – 6 т., 4. Кардиф – 6 т., 5. Кристъл Палас – 6 т., 6. Блекпул – 6 т., 7. Брайтън – 6 т., 8. Дарби Каунти – 6 т.,………..22. Ковънтри – 0 т. , 23. Донкастър – 0 т., 24. Бристол Сити 0 т. /БЛИЦ