Българският защитник Александър Тунчев игра едно полувреме за Лестър при победата с 4:1 над Васалунд в Стокхолм. Бившият играч на ЦСКА дори спечели дузпа за третото попадение на тима си. И четирите гола на “лисиците” бяха реализирани от Стив Хауърд.

Свен Йоран Ериксон пусна Тунчев в игра през второто полувреме. На почивката шведският специалист смени 10 играчи в състава на тима си, като само германският младок Шлуп игра цял мач. Всичките попадения в срещата бяха реализирани през второто полувреме.

Стив Хауърд откри резултата в 47-ата минута от дузпа, а 10 минути по-късно удвои преднината на тима си. В 73-ата минута Тунчев бе съборен в наказателното поле, докато се опитваше да засече центриране на Пол Кончески. Това позволи на Хауърд да реализира отсъдената дузпа. Ферид Али върна едно попадение пет минути преди края, а в последната минута Хауърд заби четвъртия си гол в мача.

Както е известно, Александър Тунчев получи шанс от Свен Йоран Ериксон да си спечели нов договор с Лестър по време на предсезонната подготовка в Швеция и Австрия./БЛИЦ