Мароко загуби от Тунис с 1:2 в най-чаканата среща от Група “C” на турнира за Купата на африканските нации в Екваториална Гвинея и Габон.

През целия мач мароканците бяха по-активни, но един куп пропуски ги лишиха поне от точката. В 34-ата минута Тунис поведе в резултата след удар от фаул на Халед Корби – 0:1. След почивката в 75-ата минута резервата Юсеф Мсакни удвои преднината на Тунис за 0:2, а играчите на белгийския наставник Ерик Геретс успяха да намалят до 1:2 в 86-ата минута чрез халфа на Интер Хюсейн Харджа, но до последния съдийски сигнал нямаха късмета да стигнат поне до равенството. В добавеното време на срещата отново Харджа бе много близо до гола, но ударът му мина покрай гредата.

С успеха си Тунис взе първи три точки, но остава на второ място в групата след Габон, докато заради отбелязания си гол Мароко е на трета позиция пред Нигер, който също е без актив.

Мароко – Тунис 1:2
0:1 Халед Корби (34), 0:2 Юсеф Мсакни (75), 1:2 Хюсейн Харджа (86)

Мароко: Ламиагри, Хретиен , Ел Кадури , Бенатиа , Кантари, Бусуфа (60 – Хаджи), Харджа, Белханда, Шамак (78 – Ел-Араби), Амрабат, Асайди (46 – Таарабт)

Тунис: Матлути , Хагуи, Ел Джемал , Абденур, Ифа, Чикауи (65 – Рагуед), Траоуи, Корби , Алагуи (57 – Мсакни), Даоуади (80 – Чермити), Хелифа