Защитникът Харисън Афул вкара единствения гол за Есперанс за победата с 1:0 над Уидад (Казабланка) и по този начин тунизийският тим спечели Шампионската лига на Африка за втори път.

Афул се разписа в 21-ата минута, след като с мощен удар простреля вратаря Ясин Буно, който замени ветерана Надир Ламиягри, получил контузия на тренировка във вторник.

Първият мач между двата отбора в Казабланка завърши 0:0 преди седмица. Есперанс за последно спечели турнира през 1994 г., докато мароканският тим за последно триумфира в надпреварата през 1992 г.

Шансовете на Уидад за победа намаляха, когато Муран Лемсен бе изгонен малко преди почивката заради груб фаул срещу Яник НДженг.

Есперанс загуби с общ резултат 1:6 от ТП Мазембе на финала преди година. Тунизийският тим отстъпи на Ража (Казабланка) на финала през 1999 г., а година по-късно и на ганайския Хартс ъф Оук. Този път 50 000 фенове на “Stade 7 November” в Радес имаха повод за празненства./БЛИЦ