Хетафе направи 2:2 при гостуването си на Кадис в мач от 25 кръг на Примера дивисион, в който бяха отсъдени три дузпи. При последния от 11-метровите наказателни удари падна изравнителния гол за гостите от мадридското предградие, а негов автор стана Енес Юнал.

Съдията на двубоя Алехандро Ернандес беше дал допълнително време от 10 минути, когато в последната от тях отсъди дузпа в полза на Хетафе след преглеждане на ситуацията с ВАР. Юнал беше точен при изпълнението си и донесе равенството на тима си.

Голът на 25-годишния турски национал е записан в 105:14 минута на срещата. Така Енес Юнал стана автор на най-късния гол, реализиран в Примера дивисион от началото на XXI век. Така той подобри предишния рекорд, който принадлежеше на Лионел Меси. През 2008 г. аржентинецът се разписа от дузпа в 102:52 минута срещу Еспаньол.