Националният отбор на Турция победи като гост Казахстан с 3:0 в европейска квалификация за първенството през 2012 година в Полша и Украйна. Това бе първи официален мач за новия селекционер на Турция Гуус Хидинк. Холандецът може да бъде доволен от дебюта си, след като турците нямаха особени проблеми с домакините и ги надиграха без да хвърлят много сили.

Резултатът бе открит от Арда Туран в 24-ата минута, който довкара на сантиметри от голлинията отбила се от гредата след удар с глава на Йомер Ердоан топка. Само две минути по-късно Хамит Алтънтоп удвои след хубаво воле след корнер. Третото попадение дойде 15 минути преди края на мача, когато Арда подаде към Нихат Кахвечъ и нападателят на Бешикташ изпревари вратаря на домакините./БЛИЦ