Пет дни преди контролната среща с България националният отбор на Турция спечели проверката си с Грузия с 3:1. Комшиите са на лагер в Австрия, където се подготвят за участието си в квалификациите за Мондиал 2014.

Полузащитниците на Реал (Мадрид) Хамит Алтънтоп и Нури Шахин дадоха аванс на Турция преди почивката, а Давид Таргамадзе върна едно попадение за грузинците в 52-ата минута. Халфът на Галатасарай Селчук Инан оформи крайния резултат 8 минути преди края от дузпа.

На 29 май Турция среща България в контролна среща в Залцзбург. Югоизточната ни състедка има общо 5 контроли преди началото на Евро 2012. Утре предстои мач с Финландия, след това е срещата с България, на 2 юни е гостуването на Португалия в Лисабон, а на 5 юни ще има двобой с Украйна в Инголщад (Германия)

ИЗБРАНИЦИТЕ НА СЕЛЕКЦИОНЕРА АБДУЛА АВЧЪ ЗА ЛАГЕРА В АВСТРИЯ
Вратари: Волкан Демирел (Фенербахче), Рюстю Речбер (Бешикташ), Синан Болат (Стандард Лиеж, Бел), Фехми Мерт Гюнок (Фенербахче), Ченк Гьонен (Бешикташ)
Защитници: Егемен Коркмаз (Бешикташ), Исмаил Кьойбашъ (Бешикташ), Йомер Топрак (Байер Леверкузен, Гер), Хасан Али Калдъръм (Кайзериспор), Семих Кая (Галатасарай), Сердар Куртулуш (Газиантепспор), Сердар Азиз (Бурсаспор), Бекир Иртегюн (Фенербахче)
Халфове: Емре Бельозоглу (Фенербахче), Хамит Алтънтоп (Реал Мадрид, Исп), Нури Шахин (Реал Мадрид, Исп), Арда Туран (Атлетико Мадрид, Исп), Гьокхан Тьоре (Хамбургер, Гер), Алпер Потук (Ескишехирспор), Сонер Айдоглу (Генчлербирлиги), Мехмет Топал (Валенсия, Исп), Чанер Еркин (Фенербахче), Селчук Инан (Галатасарай), Енгин Байтар (Галатасарай)
Нападатели: Бурак Йълмаз (Трабзонспор), Умут Булут (Тулуза, Фр), Тунай Торун (Херта, Гер), Мустафа Пектемек (Бешикташ), Серчан Сарарер (Гройтер Фюрт, Гер)