Турция завърши изненадващо 3:3 у дома с Люксембург в мач от петия кръг на група 1 в Лига С на турнира Лига на нациите.

Гостите поведоха още в осмата минута с гол на Марвин Мартинс, но турците изравниха чрез Ченгиз Юндер, който се разписа в 16-ата минута от дузпа.

В 37-ата минута Даниел Синани отново даде аванс на Люксембург, но две минути по-късно Максим Шано си вкара автогол за 2:2.

След почивката в 69-ата минута Флориан Бонер асистира на Жерсон Родригес, който се разписа за 2:3 и даде нов аванс на гостите, но в 87-ата минута Зеги Челик комбинира с Исмаил Юкшек, който донесе точката на турците.

В другия мач от тази група Литва и Фарьорските острови завършиха 1:1.

Въпреки равенството турците остават лидери с 13 точки пред Люксембург с 8, Фарьорските острови с 5 и Литва с 1.

ВСИЧКИ РЕЗУЛТАТИ И КЛАСИРАНИЯ В ЛИГАТА НА НАЦИИТЕ - ТУК!