Участникът на Мондиал 2014 Хондурас загуби една от последните си контроли преди участието си на световното първенство. Тимът на Луис Фернандо Суарес отстъпи с 0:2 на Турция във Вашингтон.

Югоизточните ни съседи стигнаха до успеха с два гола в последните 20 минути на мача. Мевлют Ердинч откри резултата в 70-ата минута, а в 83-ата асистира за попадението на Джанер Еркин.

„Очевидно е, че ни предстои още много работа. Някои играчи не са във форма. Това трябва да го променим за предстоящите мачове“, заяви колумбийският специалисти Луис Фернандо Суарес.

Хондурас е в Група „Е“ на Мондиал 2014, където са още Франция, Швейцария и Еквадор. До първия си мач на световното първенство (срещу Франция на 15 юни) на тима предстоят контроли с Израел на 1 юни в Хюстън и с Англия на 7 юни в Маями.