Шампионът на Холандия Твенте едва не отпадна от турнира за Купата на страната. Без Николай Михайлов на вратата селекцията на Мишел Прюдом елиминира трудно с 6:4 след изпълнение на дузпи втородивизионния Цволе и се класира за 1/8-финалите.

В редовното време двата отбора си размениха по едно попадение. В 81-ата минута Насер Шадли откри за гостите от Енсхеде, а в 87-ата Яник Вилдшут изравни за Цволе. Последваха две продължения от по 15 минути, но в тях не падна нов гол, след което се стигна до изпълнението на дузпи.

Шампионите играха без част от титулярите си, сред които и Николай Михайлов, и това за малко да им изиграе лоша шега. В отсъствието на българина в герой за Твенте се превърна ветеранът Сандер Бошкер. Легендата на клуба спаси няколко много сериозни положения в редовното време, а при наказателните удари парира слабия удар на Олижве. От своя страна, футболистите на Мишел Прюдом бяха безпогрешни при дузпите и в крайна сметка си осигуриха място в следващата фаза. /БЛИЦ