Носителят на Купата на Холандия Твенте разгроми като гост Валвийк с 4:0 в среща от 9-ия кръг на Ередивизи. Вратарят на българския национален отбор Николай Михайлов пропусна на гостите от Енсхеде заради контузия в глезена, а с хеттрик за успеха се отчета австрийският нападател Марк Янко (43, 52-дузпа, 72). Четвъртият гол за воденият от Ко Адриаансе тим вкара Вут Брама (60).

В дербито на този кръг шампионът Аякс и актуалният лидер АЗ Алкмаар сътвориха истинско голово шоу за 2:2. Брет Холман (14) и Бееренс (22) дадоха сериозна преднина за гостите от Алкмаар, но след почивката сръбският нападател Миралем Сюлеймани (47) и Тео Янсен (82) донесоха точката за гранда от Амстердам. В други срещи от кръга днес Хераклес победи Грьонинген с 2:1, а Хееренвеен и Де Граафшап поделиха точките след 1:1.

След успеха си Твенте се изкачи на второ място в класирането с 20 точки - 2 по-малко от лидера АЗ Алкмаар. Аякс е четвърти с 16 точки. /БЛИЦ