Твенте победи драматично Грьонинген с 3:2 в плейофите за влизане в Лига Европа. Така тимът на Николай Михайлов продължи напред с общ резултат 4:2 и ще чака победителя измежду Утрехт - Хееренвеен (1:0 след първата среща).

Стражът на националния ни отбор обаче отново не бе на вратата за състава на Мишел Янсен заради контузия в лявото коляно. В негово отсъствие под рамката бе ветеранът Александър Бошкер, а като негова резерва бе записан 19-годишният Тимо Плател.

Мачът започна по най-добрия възможен начин за Твенте, след като Ерик Браафхайд даде аванс за "червените" в 12-та минута. Малко по-късно обаче той стана антигерой за своите след като си отбеляза автогол. Малко след това Грьонинген стигна и до пълен обрат чрез Андраш Кирм.

Твенте отърва кожата едва 6 минути преди края, когато Гутиерес изравни и донесе равенство, което класираше неговият тим напред. Насер Шадли пък донесе победата за Михайлов и компания в първата минута от добавеното време.