Костариканският нападател Брайън Руис вкара късен победен гол за успеха на Твенте с 4:3 над НЕК Наймеген в мач от 16 кръг на Ередивизи. Така тимът, в който играе българският национал Николай Михайлов се върна на върха на класирането и запази шансовете си за шампионската титла.

Руис, който се е разписвал в последните 9 мача на Твенте, посрещна с глава центриране на Рони Стам в 88-ата минута за отбележи своето 11-о попадение от началото на сезона. Тимът от Енсхеде пък записа 11-а поредна победа.

Джон Гоосенс откри резултата за НЕК Наймеген в 15-ата минута, но голове на Кенет Перес, Блейс Нкуфо и Мирослав Стох доведоха до образ за тима воден от Стив Макларън.

Бьорн Влемикс успя да доведе нещата до 3:3, но бе изгонен в 55-ата минута за опасно и закъсняло влизане срещу Дъглас./БЛИЦ

Хераклес – Хееренвеен 3:1

КЛАСИРАНЕ: 1.ТВЕНТЕ 44 точки, 2.ПСВ Айндховен 42, 3.Аякс 35, 4.Фейенорд 31, 5.Утрехт 29 и др.