Твенте победи АЗ Алкмаар с 3:0 като гост в първи мач от 18-ия кръг на Ередивизие. По този начин тимът на Николай Михайлов оглави временното класиране. Твенте води с 40 точки, на три пред ПСВ Айндховен на Станислав Манолев и на четири пред Аякс, които са с мач по-малко. В отсъствието на контузения Николай Михайлов, вратата пазеше ветеранът Сандер Бошкер.
Всичките голове паднаха след почивката.

Белгиецът Насер Чадли откри резултата в 47-ата минута, а Люк Кастаньос четвърт час преди края осигури комфортна преднина на гостите. Отново Чадли с фамозно изпълнение от границата на наказателното поле (прехвърли технично вратаря на АЗ Алварадо) направи разликата класическа. Преследвачът на Твенте - ПСВ Айндховен, днес има шанс да изравни по точки лидера. “Филипсите” пътуват до Бреда за среща с местния НАК.