Твенте победи Хераклес с 3:2 в първи мач от 17-ия кръг на Ередивизие. По този начин тимът на Николай Михайлов оглави временното класиране. Твенте води с 37 точки, на една пред ПСВ и на три пред Витес, които са с мач по-малко. В отсъствието на контузения Николай Михайлов, вратата пазеше ветеранът Сандер Бошкер.

Гостите изненадващо поведоха в 20-ата минута с гол на Марко Вежинович, но скоро след това белгиецът Насер Чадли изравни след асистенция на Брама. Резервата Люк Кастаньос в 62-ата минута попаде на Едвин Гяси за 2:1. Секунди по-късно обаче Томас Брунс изравни и се стигна до драма. Бившата звезда на Интер Кастаньос в 70-ата минута донесе победата на Твенте и зарадва 30 000 фенове по трибуните.