Твенте прекъсна серия от 4 равенства във всички турнири и победи у дома АДО Ден Хааг с 2:0 в среща от 15-ия кръг на холандската Ередивизие.

Българският национал Николай Михайлов продължава да лекува контузия и не игра за домакините от Енсхеде, които бяха с човек повече на терена от 49-ата минута, когато Чери от гостите от Хага бе изгонен.

Твенте поведе с гол на Душан Тадич в 55-ата минута, а асистенцията бе дело на Дмитрий Буликин. След това руснакът сам вкара втория гол в срещата, след като в 83-ата минута оформи крайното 2:0.

След този успех Твенте събра актив от 34 точки и временно излезе начело в класирането преди дербито между Аякс и ПСВ Айнховен. Ден Хааг остава на 9-ата позиция с 19 точки.