Твенте разби Утрехт с 6:0 на своя „Гролш Весте” в последна среща от третия кръг на холандската Ередивизи.

Головото шоу на бившия тим на Николай Михайлов, преминал в редиците на италианския Верона, започна с попадение на Куинси Промес (8), а малко след това сръбският нападател Душан Тадич (11-дузпа) покачи на 2:0. Последваха два гола на Люк Кастаньос (25, 36) за 4:0 до почивката.

През втората част отново Промес (68) и Расмус Бентсон (90) довършиха съперника и оформиха крайното 6:0.

След успеха си отборът от Енсхеде се изкачи на трето място във временното класиране с актив от 7 точки. Утрехт е в опасната зона на 16-а позиция само с една спечелена точка.

Твенте – Утрехт 6:0

ВРЕМЕННО КЛАСИРАНЕ: 1.ПСВ Айндховен – 9 точки, 2.ПЕК Цволе – 9, 3.Твенте – 7, 4.Аякс – 6, 5.Хееренвеен – 6, 6.Грьонинген – 6, 7.АЗ Алкмаар – 6 и др.