Твенте спечели “българското дерби” в Ередивизи след успех с 6:2 над ПСВ Айндховен като гост в мач от 24 кръг на холандския шампионат.

Вратарят на националния ни отбор Николай Михайлов бе на вратата на тима от Енсхеде, а в 63-ата минута получи жълт картон. Станислав Манолев започна като титуряр за “филипсите”, но на почивката отстъпи мястото си на Джърмейн Ленс.

Домакините се оказаха с пасив от 4 гола след първото полувреме. Ола Джон даде аванс на Твенте още в осмата минута, а 10 минути по-късно Вилем Янсен удвои. Петер Висгерхоф бе точен в 35-ата минута, а в 40-ата се разписа и Лук де Йонг.

В 51-ата минута ПСВ Айндховен получи числено предимство, тъй като Дъглас бе изгонен от игра за фаул срещу Ола Тойвонен. Четири минути по-късно “филипсите” върнаха едно попадение именно чрез Тойвонен.

В последния четвърт час паднаха нови три гола. В 75-ата минута Лерой Фер възстанови аванса на Твенте от 4 попадения, а пет минути по-късно Ола Тойвен отново прати топката във вратата на Михайлов. Вилем Янсен оформи крайното 6:2 за гостите в 87-ата минута.

Успехът изкачи Твенте на второ място в класирането с 48 точки, една по-малко от лидера АЗ Алкмаар. Тимът от Енсхеде обаче е изиграл един мач по-малко. ПСВ Айндховен е трети с 48 точки, две повече от Аякс.