Твенте вече изостава на три точки от ПСВ Айндховен, след като в мач от 13 кръг направи 1:1 с Утрехт. Тимът от Енсхеде беше без българския вратар Николай Михайлов, който получи контузия преди контролата между България и Украйна (0:1).

Отборът на Стив Макларън взе ранен аванс, когато във втората минута Вилем Янсен вкара втория си гол за сезона. Утрехт, който заема шесто място в класирането, отговори само четвърт час по-късно. Якоб Муленг изравни, след като вкара в трети пореден мач. С това равенство Твенте вече изостава на три точки от лидера ПСВ Айндховен.

Витес се доближи на две точки до Твенте, след като съкруши с 4:1 НЕК Наймеген, който завърши мача с 8 души след три червени картона. Гостите откриха в третата минута чрез Мелвин Платие, но Вилфред Бони бързо изравни. Гурам Кашия даде аванс на Витес малко след почивката, а Бони вкара втория си гол в 80-ата минута. Три минути преди края резервата Майк Хавенаар оформи крайния резултат.

Фейенорд също се доближи до Твенте след класическата победа с 3:0 над Вилем II. Лекс Имерс откри в 33-ата минута, а Грациано Пеле вкара два гола в рамките на 6 минути след почивката. Хераклес се възползва от намаления състав на Рода и спечели с 5:1.