Твенте постигна впечатляваща победа с 8:1 при гостуването четвъртодивизионния Звалувен и продължава напред за Купата на Холандия. Любопитното е, че преди този двубой ПСВ Айндховен също вкара 8 гола на съперника си. Станислав Манолев и съотборниците му разбиха с 8:0 скромния ВВСБ. Българският национал започна титуляр за гранда от Айндховен и остана на терена през всичките 90 минути.

Михайлов пък не игра за Твенте, като шанс на вратата беше даден на 20-годишния Ник Марсман.

Избраниците на Ко Адриансе успяха да отбележат 5 гола още в първото полувреме на мача. В герой за Твенте се превърна Стивън Бергуис, който реализира 2 пъти по 2 попадения в двете полувремена. Люк Де Йонг също вкара 2 гола, а по веднъж се разписаха Марк Янко и Уилъм Янсен.

В събота Николай Михайлов и съотборниците му се изправят срещу Аякс в среща от Ередивизие. Във временното класиране Твенте и АЗ Алкмаар са на върха с по 15 точки. Аякс е на 3-ото място с 14, колкото има и Фейенорд. /БЛИЦ