Отборите на Милан и Ювентус не успяха да излъчат победител в дербито помежду си от ХХХV кръг в италианската "Серия А5", завършвайки 1:1. Срещата започна с леко игрово преимущество на Милан и много твърди фаулове и от двата отбора. Ювентус обаче се отбранямаше добреи първи стигна до голова възможност. В 11-ата минута Маркиони центрира от ляво, Якуинта свали топката към Каморанези, който от воле стреля над вратата. Пет минути по-късно след триходова комбинация пък Каморанези изведе Маркиони в наказателното поле, но в последния момент топката бе избита от Фламини. В 18-ата минута пък Якуинта бе съборен от Малдини в наказателното поле, но според съдията Орсато, нямаше основание за дузпа. Милан обаче продължаваше да играе по-често с топката и в 20-ата минута дойде и първата добра възможност в тяхна полза. Индзаги се измъкна от двама защитници и стреля от границата на наказателното поле, но над вратата. Подобен пробив направи и Кака четири минути по-късно, но в последния момент се засуети и кълбото му бе избито от защитник. Юве отговори с далечен изстрел на Якуинта покрай вратата, а веднага след това и Кака пробва силата на удара си, но Буфон бе на мястото си и спаси. Едно от най-добрите положения за първата част бе сътворено от Поулсен в 35-ата минута. Той изненадващо напредна до границата на наказателното поле и необезпокояван отправи удар, но топката премина на сантиметри от вратата. Послената по-интересна ситуация за първите 45-минути пък дойде три минути преди края, когато Пирло центрира към Индзаги в пеналта, но нападателят на Милан стреля неточно от малък ъгъл.

Втората част започна много динамично и положенията се заредиха и към двете врати. Първо Якуинта стреля слабо, а в ответната атака Индзаги отправи изстрел с глава след корнер. В 49-ата минута отново Якуинта отправи много силен удар, затруднил Калач, но Амаури не успя да довкара изпуснатата от вратаря топка. Четири минути по-късно пък Зеедорф бе оставен да напрдне необезпокояван и да стреля, но доста неточно. Така се стигна до 57-ата минута, когато при една контраатака Индзаги бе намерен сам на крилото, той напредна до аут линията и върна към Амброзини. Халфът стреля доста нескопосано, но за късмет кълбото стигна до непокрития Зеедорф, който от близо откри резултата. Гостите обаче отговориха моментално и в 59-ата минута Каморанези центрира великолепно, а Якуинта с плонж с глава възстанови равенството. "Росонерите" упражниха натиск и в следващите няколко минути играта се развиваше предимно пред наказателното поле на Ювентус. Домакините имаха две положения дело на Кака, но като цяло съперниците им успяваха да ги удържат. В 74-ата минута обаче Индзаги бе изпуснат след едно центриране на Пато и нападателят стреля от воле, но не успя да порази вратата. Веднага след това обаче гостите имаха отлична възможност да поведат, след като Дел Пиеро паднал подаде на Якуинта и той стреля над вратата. Веднага след това пък удар с глава отправи Киелини. В 83-ата минута Пато бе съборен в наказателното поле, но Орсато отново прецени, че няма дузпа, а минута по-късно от игра бе изгонен Фавали за втори жълт картон за фаул срещу Дел Пиеро. Гостите обаче не се възползваха от численото си предимство и дори минута преди края и Роналдиньо претендираше за дузпа след сблъсък с Киелини. Срещата обаче завърши без промяна на резултата. След този мач двата тима запазват разликата помежду си в челото на таблицата. Милан остава втори със 71 точки, докато Юве е трети с 67. /БЛИЦ