Реал Сосиедад победи сензацията от Сегунда дивисион Мирандес с 2:1 в първия мач от втория полуфинал на турнира за Купата на Краля. Голът на чужд терен все пак съхрани надеждите на наречения от испанския медии „Убиец на гиганти“ тим, който в миналите кръгове елиминира последователно Селта, Севиля и Виляреал.

Микел Оярсабал (9-дузпа) даде аванс на тима от Сан Себастиан, но Матеус Барозо (39) изравни след пас на Малса. Малко преди почивката преотстъпеният от Реал (Мадрид) Мартин Йодегаард (42) възстанови преднината на домакините.

През втората част баските продължиха да доминират, но така и не успяха да реализират ново попадение, което да им даде по-голямо спокойствие преди реванша на 4 март от 22:00 часа.

Ако Реал Сосиедад се класира за финала, може да спори за трофея с регионалния съперник Атлетик (Билбао), който взе чист гол преднина на свой терен срещу Гранада в другия полуфинал.