Попадение на Франк Лампард от дузпа и гол на Джърмейн Дефоу донесоха на Англия победата с 2:1 над Словения. Срещата бе подготовка за “трите лъва” за предстоящата в сряда световна квалификация с Хърватия.

Попадението за словенците дойде пет минути преди края, когато с плонж Златан Любиянкович засече топката с глава.

Лампард даде аванс на Англия в 31-ата минута от дузпа, отсъдена за нарушение на Бощян Цезар срещу Уейн Рууни. Решението на съдията да даде наказателен удар учуди Рууни и голяма част от зрителите на “Уембли”.

Дефоу, който се появи като резерва на мястото на Емил Хески, продължи перфектния си старта на сезона с попадението си в 63-ата минута. Той вкара и двата гола за Англия при равенството 2:2 с Холандия преди месец.

Словения, който среща Полша във важна световна квалификация в сряда, показа атрактивен футбол, особено в първите 30 минути, но не показа достатъчно класа, за да спечели първия официален мач между двата отбора./БЛИЦ