Ударно начало на сезона за Реал (Мадрид)

„Белият балет“ отговори на победите на Барселона и Севиля

REUTERS
1 от 1

Реал (Мадрид) започна силно новия сезон на Примера дивисион. В мач от първия кръг тимът на Зинедин Зидан се наложи с 3:0 като гост на Реал Сосиедад.

Гарет Бейл даде аванс на „белия балет“ още във втората минута, когато с глава засече центриране на Дани Карвахал отдясно.

Пет минути преди почивката Марко Асенсио удвои. Той овладя дълъг пас на Рафаел Варан, който прехвърли защитата на домакините, и след това копна топката над вратаря Джеронимо Рули.

В четвъртата минута на добавеното време на мача Гарет Бейл оформи класическия успех на гостите с втория си гол в мача.

По този начин Реал (Мадрид) отговори на силния старт на Барселона и Севиля, които записаха убедителни успехи в събота. Каталунците разбиха Бетис с 6:2, а андалусийският тим се наложи над Еспаньол с 6:4.