Удинезе и Ювентус не успяха да се победят и завършиха 0:0 в мача помежду им от отложения в началото на сезона първи кръг в италианската Серия „А”. След това реми Юве остана без загуба в шампионата, но загуби първото място във временното класиране за сметка на Милан, който вчера победи като гост Каляри с 2:0.

Мачът бе много динамичен и оспорван с множество положения и пред двете врати. Все пак словенският страж на домакините Самир Ханданович имаше малко повече работа от колегата си на отсрещната врата Джанлуиджи Буфон. Клаудио Маркизио бе близо до попадение, но негов нисък удар в началото мина покрай рамката. След почивката картината на Фриули не се промени, като в началото на втората част Джорджо Киелини с глава бе близо до откриване на резултата, но Ханданович улови удара. Буфон пък трябваше да спасява няколко далечни изстрела. В 71-ата минута Тото Ди Натале имаше претенции, че е бил избутан в наказателното поле на торинци от Андреа Бардзали, но реферът Паоло Талявенто не посочи бялата точка. В самия край на мача старши треньорът на домакините Франческо Гуидолин бе изгонен на трибуните.

След подялбата на точките Юве събра 34 пункта и се изравни по този показател с лидера Милан, който обаче има по-добра голова разлика. Удинезе пък остана на трета позиция с 32 точки.