Антонио ди Натале вкара два гола през първото полувреме при победата на Удинезе с 2:1 над Лацио и изкачи тима си в зона Шампионска лига.

“Фриуланите” играха в последния четвърт час с човек по-малко заради червения картон на Габриеле Анджела. Лацио, който вкара едно попадение чрез Либор Козак, се срина до шесто място в класирането.

Българският национал Валери Божинов започна титуляр за Парма при нулевото равенство като гост на Болоня. В 69-ата минута Божинов отстъпи мястото си на Антонио Кандрева.

Наполи изостана на четири точки от втория в класирането Интер след загуба с 1:2 от борещия се за оцеляване в елита Лече.

Даниеле Корвиа даде аванс на домакините в 49-ата минута, когато бе точен от дузпа. Шест минути по-късно той бе изгонен заради втори жълт картон.

Джузепе Маскара изравни в 67-ата минута, но надеждите на Наполи бяха попарени от червения картон на Единсон Кавани четвърт час преди края.

Уругвайският нападател на Лече Ернесто Чевантон вкара зрелищен, но спорен победен гол две минути преди края. Той се разписа с удар от воле от границата на наказателното поле. Играчите на Наполи претендираха, че топката не е пресякла голлинията.

В същото време Интер спечели с 3:1 домакинството си на Фиорентина. Бреша, който заема 19-ото място в класирането, изпадна след домакинска загуба с 1:2 от Катания./БЛИЦ

ИТАЛИЯ, СЕРИЯ “А”, 36 КРЪГ
На 7 май (събота)
Палермо – Бари 2:1
0:1 Симоне Бентивольо (7), 1:1 Фабрицио Миколи (39), 2:1 Чезаре Бово (53)

На 8 май (неделя)
1:0 Даниеле Корвиа (49-дузпа), 1:1 Джузепе Маскара (67), 2:1 Ернесто Чевантон (88)

0:1 Матиас Силвестре (27), 0:2 Гонсало Бергесио (75), 1:2 Алесандро Диаманти (90)

Каляри – Чезена 0:2
0:1 Луис Хименес (54), 0:2 Доминик Малонга (84)

1:0 Джампаоло Пацини (35), 2:0 Естебан Камбиасо (28), 2:1 Алберто Джилардино (74), 3:1 Филипе Кутиньо (77)

1:0 Антонио ди Натале (35), 2:0 Антонио ди Натале (42), 2:1 Либор Козак (76)

21:45 часа Дженоа – Сампдория
Баланс: 57 мача, 13 победи за Дженоа, 24 равенства, 20 победи за Сампдория