Каляри загуби у дома от Удинезе с 0:1 в среща от 34-ия кръг на италианската Серия „А”. Победата за „фриуланите” осигури аржентинския халф Роберто Перейра (55), възползвал се от извеждащ пас на Домии и реализирал единствения гол в мача. След успеха си Удинезе се изкачи на пето място във временното класиране с актив от 54 точки и продължава да се надява на участие в евротурнирите следващия сезон. Каляри е на 10-а позиция с 42 пункта и на 12 от опасната зона.

Аталанта и Болоня поделиха точките след 1:1 в друг мач от кръга. През първото полувреме отборите не успяха да си вкарат гол, а след почивката домакините от Бергамо поведоха чрез Луиджи Джорджи (72), но малко след това Алеберто Джилардино (76) донесе точката за гостите. След равенството Аталанта е на 13-о място с 39 точки, докато Болоня заема 11-а позиция с 40 пункта

ИТАЛИЯ СЕРИЯ “А”, 34 КРЪГ
27.04.13
19:00 ч.
Аталанта – Болоня 1:1
1:0 Луиджи Джорджи (72), 1:1 Алберто Джилардино (76)
Баланс: 43 мача, 14 победи за Парма, 12 равенства, 17 победи за Лацио

Заб.: Посочените баланси са само за мачовете между отборите в Серия “А”.

СТАТИСТИКА И КЛАСИРАНЕ - ТУК

Проследете развитието на футболните мачове и случващото се в другите спортове на лайвскора на БЛИЦ