Лацио допусна трета загуба от началото на сезона, след като падна у дома от Удинезе с минималното 0:1 в последна среща от 4-ия кръг на италианската Серия „А”.

Победното попадение за „фриуланите” на „Олимпико” падна през първата част, след като в 36-ата минута френският нападател Сирил Теро преодоля Федерико Маркети за 0:1.

След почивката „орлите” атакуваха масирано и направиха всичко възможно по силите си, за да стигнат поне до равенството, но Мирослав Клозе и компания така и не успяха да намерят верния път през сгъстената отбрана на противника и вратата, пазена от гръцкия страж Орнести Карнезис.

Това бе трето поражение за Лацио от началото на сезона и след него отборът остава с 3 точки в актива си, смъквайки се на 15-о място във временното класиране. Победата пък бе трета за Удинезе, който се изкачва на трето място с 9 пункта.

ИТАЛИЯ СЕРИЯ „А“, 4 КРЪГ
23.09.14
21:45 ч.
Емполи - Милан 2:2
1:0 Лоренцо Тонели (13), 2:0 Мануел Пукиарели (21, 2:1 Фернандо Торес (43), 2:2 Кейсуке Хонда (57)
24.09.14
21:45 ч.
Каляри - Торино 1:2
1:0 Андреа Косу (11), 1:1 Камил Глик (21), 1:2 Фабио Куалярела (29)
24.09.14
21:45 ч.
Фиорентина - Сасуоло  0:0
24.09.14
21:45 ч.
Верона - Дженоа 2:2
0:1 Алесандро Матри (34), 0:2 Алесандро Матри (48), 1:2 Панайотис Тачидис (52), 2:2 Артур Йонита (65)
24.09.14
21:45 ч.
Интер - Аталанта 2:0
1:0 Пабло Освалдо (40), 2:0 Ернанес (87)
24.09.14
21:45 ч.
Ювентус - Чезена 3:0
1:0 Артуро Видал (18-дузпа), 2:0 Артуро Видал (64), 3:0 Щефан Лихщайнер (85)
24.09.14
21:45 ч.
Наполи - Палермо 3:3
1:0 Калидо Кулибали (2), 2:0 Дуван Сапата (11), 2:1 Андреа Белоти (18), 2:2 Франко Васкес (24), 3:2 Хосе Кайехон (45+1), 3:3 Андреа Белоти (61)
24.09.14
21:45 ч.
Парма - Рома 1:2
0:1 Адем Ляич (27), 1:1 Паоло де Чилие (56), 1:2 Миралем Пянич (88)
24.09.14
21:45 ч.
Сампдория - Киевo 2:1
1:0 Даниеле Гасталдело (45), 2:0 Алесио Романьоли (80), 2:1 Алберто Палоски (90)