Удинезе победи на свой терен Палермо с минималното 1:0 в среща от 10-ия кръг на Серия „А” и измести Милан от второто място във временното класиране. Единственото и победно попадение за „фриуланите” отбеляза звездата Антонио Ди Натале в 38-ата минута след асистенция на Баста. След успеха Удинезе събра актив от 18 точки и вече е втори с преднина от една пред Милан, а Палермо остана с 13 пункта.

В същото време Фиорентина надделя срещу Дженоа с 1:0 и прекъсна серията си от 5 мача без победа. Голът за успеха на „виолетовите” вкара Андреа Ладзари в 41-ата минута след подаване на Мануел Паскуал. С тази победа тимът от Флоренция събра актив от 12 пункта, колкото има и Дженоа.

Парма спечели с 2:0 в домакинството си срещу аутсайдера Чезена, чийто наставник Марко Джампаоло почти сигурно ще бъде уволнен, след като отборът му все още няма победа този сезон (3 равенства и 6 загуби). Головете за успеха на „дуковете” вкараха Габриел Палета в 41-ата и Алесандро Лукарели в 71-ата минута. С победата си Парма вече събра актив от 12 точки, докато Чезена остана на последното място само с 3 точки.

В други срещи от кръга Болоня победи у дома Аталанта с 3:1, въпреки че до края на първото полувреме изоставаше в резултата, а Лече и Новара поделиха точките след 1:1 на „Стадио Комунале Виа дел Маре”.

ИТАЛИЯ
СЕРИЯ “А”, 10 КРЪГ
29.10.11
19:00 ч.
Катания – Наполи 2:1
0:1 Единсон Кавани (1), 1:1 Джовани Маркезе (25), 2:1 Гонсало Бергесио (49)
29.10.11
19:00 ч.
Рома – Милан 2:3
0:1 Златан Ибрахимович (17), 1:1 Николас Бурдисо (28), 1:2 Алесандро Неста (30), 1:3 Златан Ибрахимович (78), 2:3 Боян Къркич (88)
29.10.11
21:45 ч.
Интер – Ювентус 1:2
0:1 Мирко Вучинич (12), 1:1 Майкон (28), 1:2 Клаудио Маркизио (33)
30.10.11
13:30 ч.
Сиена – Киево 4:1
1:0 Матиа Дестро (25), 2:0 Матиа Дестро (57), 3:0 Гаетано Д'Агостино (60), 3:1 Давиде Москардели (75), 4:1 Емануеле Калайо (90+4)
30.10.11
16:00 ч.
Болоня – Аталантa 3:1
0:1 Германн Денис (7), 1:1 Марко Ди Вайо (45+3-дузпа), 2:1 Гастон Рамирес (48), 3:1 Симоне Лориа (68)