Португалският Брага и италианският Удинезе завършиха 1:1 в първи мач от плейофите за влизане в групите на Шампионската лига. С по-изгодни позиции за реванша на 28 август в Италия са “фриуланите”.

Сърбинът Душан Баста откри за гостите след удар глава, засичайки центриране на Антонио ди Натале. След почивката домакините се вдигнаха на отчаян щурм и в 68-ата минута Исмаили изравни. В последните минути вратарят на Удинезе Желко Бъркич спаси куп положения и се превърна в герой за своите.

Брага – Удинезе 1:1
0:1 Душан Баста (23), 1:1 Исмаили (68)

Брага: Бето, Исмаили, Винисиус, Дуглан, Мосоро (Зе Луис, 87), Салино, Куштодио, Виана, Барбоса (Микаел, 58), Лима, Алан (Аморим, 85)

Удинезе: Бъркич, Ларанжера, Домици, Бенатиа, Армеро (Паскуале, 85), Баста, Перейра (Агиеманг-Баду, 73), Пинци, Вилианс, Ди Натале, Фабрини (Майкосуел, 72)

Съдия: Волфганг Щарк (Германия)
Брага, стадион “Мунисипал ди Брага”

Следете развитието на футболните мачове и случващото се в другите спортове на уникалния лайвскор на БЛИЦ - ТУК