Удинезе пропусна възможността да оглави класирането в Серия “А”, след като в мач от 12 кръг загуби с 0:2 като гост на Парма.

“Зебрите” бяха допуснали едва 4 гола в първите си 10 мача през този сезон, но показаха слабости в защита още в осмата минута, когато Даниеле Галопа удари греда за “дуковете”.

Джонатан Биабиани даде аванс на Парма в 58-ата минута, след като се оказа непокрит в наказателното поле и се разписа в глава. Френският нападател спечели и дузпа за тима си в 76-ата минута, която бе изпълнена точно от Себастиан Джовинко.

Най-чистото положение за гол за Удинезе беше в 73-ата минута, когато удар на Антонио ди Натале от пряк свободен удар бе избит над вратата от Антонио Миранте.

Херман Денис вкара два гола за Аталанта при равенството 2:2 със Сиена и излезе начело на голмайсторската листа с 9 попадения. Домакините стигнаха до равенството с гол на Алесандро Гаци три минути преди края.

Дженоа надви новака Новара с попадение на Мигел Велосо в 85-ата минута, а двата отбора завършиха мача с по 10 души. Киево се наложи с 2:1 като гост на Катания след голове на Серджо Пелисиер и Паоло Самарко./БЛИЦ

ИТАЛИЯ
СЕРИЯ “А”, 12 КРЪГ
19.11.11
19:00 ч.
Интер – Каляри 2:1
1:0 Тиаго Мота (54), 2:0 Коутиньо (60), 2:1 Ларивей (89)
Катания – Киево 1:2
0:1 Серджо Пелисиер (45-дузпа), 0:2 Паоло Самарко (73), 1:2 Серджо Алмирон (78)
Ювентус – Палермо 3:0
1:0 Симоне Пепе (20), 2:0 Алесандро Матри (48), 3:0 Клаудио Маркизио (65)
20.11.11
16:00 ч.
Парма – Удинезе 2:0
1:0 Джонатан Биабиани (68), 2:0 Себастиан Джовинко (76-дузпа)
20.11.11
16:00 ч.
Сиена – Аталанта 2:2
0:1 Херман Денис (15-дузпа), 1:1 Гаетано Д`Агостино (44-дузпа), 1:2 Херман Денис (53), 2:2 Алесандро Гаци (87)