Удинезе започна страхотно новата 2013 година, след като в първия си официален мач помете с 3:0 Интер. Двубоят беше от 19-ия кръг на Серия "А".

Всички голове паднаха през второто полувреме за малко повече от четвърт час. Антонио ди Натале откри резултата в 63-ата, а само две минути по-късно гостите от Милано останаха с човек по-малко. 21-годишният защитник Жуан получи втори жълт картон и напусна терена.

Това се отрази върху играта на гостите, които се смутиха и рядко успяваха да атакуват. Натискът на домакините доведе до резултат и за само няколко минути те оформиха класиката. В 75-ата колумбиецът Луис Фернандо Муриел удвои, а четири след това капитанът Ди Натале за втори път записа името си сред голмайсторите.

С успеха днес Удинезе е временно на седмото място с 27 точки, но вероятно ще има разместване, тъй като предстоят още двубои. Интер е четвърти с 35 т.

Лацио – Каляри 2:1
0:1 Марко оСау (62), 1:1 Абдулай Конко (79), 2:1 Антонио Кандрева (86-дузпа)
06.01.13
13:30 ч.
Удинезе – Интер 3:0
1:0 Антонио ди Натале (63), 2:0 Луис Фернандо Муриел (75), 3:0 Антонио ди Натале
Баланс: 132 мача, 38 победи за Наполи, 47 равенства, 47 победи за Рома

Заб.: Посочените баланси са само за мачовете между отборите в Серия “А”.

СТАТИСТИКА И КЛАСИРАНЕ - ТУК

Проследете развитието на футболните мачове и случващото се в другите спортове на лайвскора на БЛИЦ - ТУК