Силното представяне на Удинезе от началото на сезона в Серия "А" продължи и в осмия кръг. "Черно-белите" записаха пета победа, след като се наложиха с 2:0 над гостуващия Аталанта.

И двата гола за домакините паднаха преди почивката. Още в 6-ата минута Антонио ди Натале откри резултата. Полочин час по-късно пък Кирил Тереау удвои. До края на срещата Удинезе продължи да бъде по-активния отбор на терена, но до гол в една от двете врати не се стигна.

Благодарение на успеха "черно-белите" събраха 16 точки и изместиха Сампдория от третото място. Аталанта пък е със 7 точки на 16-ата позиция.

Дженоа също записа успех, макар и трудно, при визитата си на Киево във Верона - 1:2. Ервин Зиканович откри за домакините в 36-ата минута, но за малко повече от десет гостите обърнаха развоя в своя полза. Първо в 72-ата Матри изравни, а в 73-ата Иван Радованович направи дузпа и бе изгонен с втори жълт картон. Маурисио Пинила обаче пропусна от бялата точка. С човек повече Дженоа започна да натиска. И усилията им бяха възнаградени. Именно грешникът десет минути по-рано - Пинила, бе точен в за крайното 2:1.

С успеха "грифоните" са седми с 12 точки. Верона е предпоследен с 4.

ИТАЛИЯ СЕРИЯ „А“, 8 КРЪГ
25.10.14
16:00 ч.
Емполи – Каляри 0:3
0:1 Марко Сау (31), 0:2 Данило Авелар (36), 0:3 Данило Авелар (38-дузпа), 0:4 Албин Екдал (45+2)
25.10.14
19:00 ч.
Парма – Сасуоло 1:3
0:1 Серджио Флокари (20), 0:2 Франческо Ачерби (23), 0:3 Сафир Тайдер (52), 1:3 Антонио Касано (78)