Удинезе започна с победа 2016 година, след като записа домакински успех с 2:1 над Аталанта в мач от 18 кръг на италианската Серия „А“. Това е втори пореден успех за „зебрите“, докато за „бергамаските“ това беше трето последователно поражение.

Сирил Теро даде аванс на домакините в 23-ата минута, когато се оказа най-съобразителен при разбъркване в наказателното поле след центриране от корнер. Останал сам във вратарското поле, французинът прати топката в мрежата на Марко Спортиело.

Стипе Перица удвои в добавеното време на първото полувреме, когато с глава засече центриране на Бруно Фернандес. Марко д'Алесандро вкара единствения гол за Аталанта четвърт час преди края. Той беше точен от границата на наказателното поле след ниско центриране на Алехандро Гомес.

С този успех Удинезе събра 24 точки и излезе на десето място в класирането. Аталанта също е с 24 точки и заема девета позиция заради по-добра голова разлика.

ИТАЛИЯ СЕРИЯ „А“, 18 КРЪГ
05.01.16
21:45 ч.
Дженоа – Сампдория 2:3
0:1 Роберто Сориано (18), 0:2 Едер (39), 0:3 Роберто Сориано (49), 1:3 Леонардо Паволети (69), 2:3 Леонардо Паволети (81)