Интер записа поредната срамна страница в своята история. “Нердадзурите” претърпяха унизително поражение от Удинезе с 1:2 у дома в мач от 14-ия кръг на италианската Серия “А”. Това беше пето поражение за домакините от началото на сезона.

Триумфът на Удинезе е двойно по-сладък за треньора Андреа Страмачони, който си отмъсти по-възможно най-добрия начин на своите бивши работодатели. Роберто Манчини пък още няма победа, откакто се завърна начело на Интер.

Домакините започнаха агресивно и в 21-ата минута уникален пропуск направи Матео Ковачич. Хърватинът бе останал непокрит в малкото вратарско поле, получи пас от Гуарин и от няколко метра стреля в горната греда. Секунди преди почивката Мауро Икарди стреля под плонжа на Карнезис и откри за Интер – 1:0. Гостите обаче изобщо нямаха намерение да се предават и в 60-ата минута, когато Бруно Фернандеш смълча трибуните на „Джузепе Меаца" с рядко красив гол.

Халфът направи един „падащ лист" от границата на наказателното поле и прехвърли безпомощния страж Ханданович за 1:1. Малко по-късно „фриуланите" можеха да достигнат и до пълния обрат, обаче Ранокия изчисти от голлинията. В 71-ата минута обаче Родриго Паласио направи детинска грешка, след като реши да връща една топка от центъра към своя вратар Самир Ханданович. Пасът му обаче се оказа прекалено слаб, резервата Сирил Теро изпревари и финтира словенеца, след което с лекота довкара топката в опразнената врата, правейки обрата пълен – 1:2.

Рома - Сасуоло 2:2
0:1 Симоне Дзадза (15), 0:2 Симоне Дзадза (18), 1:2 Адем Ляич (77-дузпа), 2:2 Адем Ляич (90+3)
06.12.14
21:45 ч.
Торино - Палермо 2:2
0:1 Лука Ригони (16), 1:1 Джозеф Мартинес (35), 1:2 Пауло Дибала (43), 2:2 Камил Яцек Глик (63)
07.12.14
13:30 ч.
Наполи - Емполи 2:2
0:1 Симоне Верди (19), 0:2 Даниеле Ружани (53), 1:2 Дуван Сапата (67), 2:2 Джонатан де Гузман (72)
07:12.14
16:00 ч.
Аталанта - Чезена 3:2
0:1 Грегори Дефрел (31), 0:2 Грегори Дефрел (43), 1:2 Йоан Беналуан (45+1), 2:2 Гулиелмо Стендардо (50), 3:2 Макси Моралес (52)