Удинезе победи Сампдория с 2:0 при визитата си в Генуа в последен мач от 16-ия кръг на Серия “А”. “Фриуланите” бяха по-добрият отбор и пропуснаха и по-убедителен успех. И двата гола паднаха преди почивката. В 17-ата минута Антонио ди Натале центрира от корнер, вратарят Ромеро излезе неразчетено и централният защитник на гостите Данило го преодоля с глава - 0:1.

В 28-ата гостите нанесоха втори удар. Ди Натале опита да изведе Баду, защитникът Берарди бе на точното място, но изчисти топката право в Баду, двамата се сблъскаха, а топката остана за Ди Натале, който остана сам срещу вратаря, спокойно го заобиколи и прати във вратата – 0:2. Сампдория имаше възможност да намали в 64-ата минута, когато получи дузпа за фаул на Алан срещу Икарди. Вратарят на гостите Бъркич обаче спаси шута от бялата точка на Никола Поци.

ИТАЛИЯ СЕРИЯ “А”, 16 КРЪГ
08.12.12
19:00 ч.
Аталанта – Парма 2:1
1:0 Херман Денис (4), 2:0 Федерико Пелузо (38), 2:1 Амаури (45)
08.12.12
21:45 ч.
Рома – Фиорентина 4:2
1:0 Леандро Кастан (7), 1:1 Факундо Ронкалия (14), 2:1 Франческо Тоти (18), 3:1 Франческо Тоти (45), 3:2 Мунир ел Хамдауи (47), 4:2 Пабло Освалдо (89)
09.12.12
16:00 ч.
Каляри – Киево 0:2
0:1 Алберто Палоски (67), 0:2 Сирил Теро (87)
Пескара – Дженоа 2:0
1:0 Елвис Абрускато (53), 2:0 Анте Вукушич (74)
09.12.12
16:00 ч.
Сиена – Катания 1:3
1:0 Алесандро Розина (10), 1:1 Лукас Кастро (50), 1:2 Гонсало Берхесио (67), 1:3 Гонсало Берхесио (82)
09.12.12
16:00 ч.
Торино – Милан 2:4
1:0 Марио Сантана (28), 1:1 Робиньо (40), 1:2 Антонио Ночерино (53), 1:3 Джампаоло Пацини (61), 1:4 Стефан Ел Шаарави (76), 2:4 Роландо Бианки (80)
09.12.12
21:45 ч.
Интер – Наполи 2:1
1:0 Фреди Гуарин (8), 2:0 Диего Милито (39), 2:1 Единсон Кавани (54)
10.12.12
20:00 ч.
Сампдория – Удинезе 0:2
0:1 Данило (17), 0:2 Антонио ди Натале (28)
10.12.12
22:00 ч.
Болоня – Лацио
Баланс: 120 мача, 45 победи за Болоня, 30 равенства, 45 победи за Лацио

СТАТИСТИКА И КЛАСИРАНЕ -
ТУК

Проследете развитието на футболните мачове и случващото се в другите спортове на лайвскора на БЛИЦ - ТУК