Удинезе обърна като домакин Аталанта с 2:1 в среща от предпоследния 37-и кръг на италианската Серия „А” и записа шеста поредна победа, доближаваща го до спечелване на право за участие в евротурнирите.

Гостите от Бергамо поведоха в самото начало с гол на Джузепе де Лука (10). Последва натиск на „фриуланите” и в самия край на първото полувреме голмайсторът им Антонио ди Натале (42) изравни за 1:1. Почти веднага след почивката отново Ди Натале (52) бе точен за пълния обрат 2:1 и донесе победата на домакините. До края на мача не последва нова промяна на резултата

След шестия си пореден успех Удинезе запази петото си място във временното класиране с актив от 63 точки и има аванс от 2 пункта пред шестия Лацио. Аталанта е на 14-а позиия с 39 точки, които гарантираха на тима от Бергамо оставането в елита още в миналия кръг.

ИТАЛИЯ СЕРИЯ “А”, 27 КРЪГ
11.05.13
19:00 ч.
Ювентус – Каляри 1:1
0:1 Виктор Ибарбо (12), 1:1 Мирко Вучивич (61)
Удинезе – Аталанта 2:1
0:1 Джузепе де Лука (10), 1:1 Антонио ди Натале (42), 2:1 Антонио ди Натале (52)
12.05.13
16:00 ч.
Лацио – Сампдория 2:0
1:0 Серджо Флокари (10), 2:0 Антонио Кандрева (90+4-дузпа)
12.05.13
16:00 ч.
Наполи – Сиена 2:1
0:1 Фабрицио Грило (36), 1:1 Единсон Кавани (73), 2:1 Марек Хамшик (90+4)