Без контузената си голяма звезда Гарет Бейл Уелс победи с 1:0 при визитата на Грузия в световна квалификация от група „D” и запази надеждата си за участие на Мондиал 2018 в Русия.

През първата част нито един от двата тима не успя да реализира някое от положенията си на стадион „Борис Пайчадзе” в Тбилиси.

Малко след почивката халфът на Дарби Каунти Томас Лоурънс (49) вкара победния гол за „драконите” след асистенция на Аарън Рамзи от Арсенал. Шест от последните десет гола на Лоурънс бяха реализирани след шут извън наказателното поле.

До края на мача усилията на грузинците за изравнително попадение не бяха достатъчни и уелсците си тръгнаха с така важните три точки.

След успеха си Уелс е втори в групата със 17 точки и е само на една зад лидера Сърбия, който гостува на Австрия и при победа ще си осигури директна квота за световното първенство в Русия. Грузия е на пета позиция с 5 точки.