Уелс вкара три гола през първото полувреме и победи Шотландия с 3:0 в контролна среща.

Дейвид Едуардс, Саймън Чърч и Аарън Рамзи бяха точни за „драконите”, които започнаха със стартов състав, чиято средна възраст бе 22 години.

Въпреки силният вятър и тежкият дъжд, уелсците показаха бърза и красива игра в първия официален мач на новия стадион на Кардиф Сити.

Домакините откриха резултата в 17-ата минута, когято Едуардс с акробатично воле засече центриране на Рамзи.

Рамзи бе катализаторът за повечето добри отигравания на уелсците и имаше участие при втория гол. Той подаде на Джо Ледли, който центрира към Чърч за попадениято в 32-ата минута.

Само три минути по-късно Рамзи вкара третия гол в мача. 18-годишният халф взе топката в полето на Шотландия, премина двама защитници и пронизата вратата на гостите.

Шотландците показаха съвсем малко положителни неща в играта си и бяха освиркани от собствените си фенове след края на мача.

„Гайдарите” вече имат четири поредни загуби и то без отбелязан гол. И Шотландия, и Уелс не успяха да се класират за Мондиал 2010./БЛИЦ