Уелс и Финландия записаха очаквани победи в световните квалификации от група 4 на зона Европа.

Воденият от германеца Берти Фотс национален тим на Азербайджан загуби за пореден път, като този път отстъпи като домакин в Баку от Уелс с 0:1. Единственото и победно попадение за “островитяните” вкара Дейвид Едуардс в 41-ата минута на срещата. Така и след петия си мач от група 4 Азербайджан продължава да чака своя първи гол, докато Уелс записа трети пореден успех и запази минимални шансове за класиране на Мондиал 2010 в ЮАР.

В другия мач от тази група Финландия победи с 2:1 Лихтенщайн пред собствена публика и записа трета победа в квалификациите за Мондиал 2010. Още в 13-ата минута гостите поведоха в резултата след гол на Марио Фрик, който бе оставен непокрит от бранителите на домакините и отблизо простреля Яскелайнен. Едва след половин час игра домакините наложиха териториален натиск и изравниха с гол на Микаел Форсел, който с глава в 33-ата минута опъна мрежата на гостите. След почивката домакините продължиха да са далеч по-активният отбор на терена, но пропуски пред вратата на Йеле направиха ветеранът Литманен и Йохансон. В 71-ата минута именно Йохансон успя да вкара и да направи пълния обрат в полза на домакините, който спаси Суоми от срамна загуба на точки срещу един от считаните за аутсайдери в групата си. /БЛИЦ