Съперникът на България в квалификациите за Евро 2012 Уелс загуби с 0:3 от Ейре в контролна среща, която бе дебюта на Гари Спийд като селекционер на “драконите”.

С два гола за 7 минути ирландците убиха интригата в мача след час игра. Точни бяха Дарън Гибсън и Деймиън Дъф. Кевин Фейхи оформи победата на “детелините” с попадение след изпълнение на фаул в 83-ата минута.

Най-доброто положение за Уелс за гол се откри пред Саймън Чърч в края на първото полувреме, но ударът му бе спасен от Шей Гивън. Поражението остави доста теми за размисъл у Гари Спийд преди мача с Англия на 26 март.

Новият уелски селекционер имаше възможност да направи само една тренировка с тима преди мача. Спийд не можеше да разчита на 8 основни играчи./БЛИЦ