Лестър загуби първи точки у дома след равенството 0:0 с Борнемут на 2 януари. „Лисиците” бяха излъгани от Уест Бромич и завършиха 2:2 в мач от 28-ия кръг на Висшата лига.

Тимът на Клаудио Раниери доминираше през целия мач. Те успяха да обърнат резултата, но в крайна сметка гостите успяха да вземат точка.

В 11-ата минута Рондон изненадващо изведе Уест Бромич напред. Той получи брилянтен пас в наказателното поле на домакините и успя да се пребори с Роберт Хут, за да мушне топката под плонжа на Каспър Шмайхел.

Домакините се хвърлиха да изравняват, като Шинджи Оказаки пропусна страхотна възможност 3 минути по-късно, нахлувайки в наказателното поле на Уест Бромич. Ударът му обаче прехвърли вратата.

Лестър контролираше играта, а Джейми Варди имаше прекрасен шанс да изравни с глава след изсипано центриране. Вратарят на гостите Бен Форестър обаче демонстрира брилянтен рефлекс.

Все пак в 30-ата минута „лисиците” изравниха. Дани Дринкуотър шутира извън наказателното поле, топката обаче срещна крака на защитника Йонас Олафсон и прехвърли вратаря на гостите – 1:1.

Доминацията на Лестър бе подчертана с нов пропуск на Джейми Варди, който с глава удари напречната греда 6 минути по-късно.

В продължението на първото полувреме „лисиците” постигнаха пълен обрат. Риад Махрез получи в наказателното поле далечен пас и с пета пусна към дузпата, където Анди Кинг заби за 2:1.

Второто полувреме върна интригата в двубоя. В 50-ата минута Крейг Гарднър изпълни пряк свободен удар, на 28 метра фронтално срещу вратата и препарира Шмайхел за 2:2.

Лестър продължи да налага своята игра, но добри възможности бяха пропиляни от Джефри Шлуп и Джейми Варди. Вратарят на гостите Бен Фостър също допринесе за равенството с добрите си намеси.

Джеймс Рондон пропусна изгодно положение за Уест Бромич, а Крейг Гарднър накара домакините да треперят, разтърсвайки десния страничен стълб на вратата им.

Гостите успяха да удържат и финалния щурм на Лестър, след което заслужено се поздравиха с точката.

Лестър продължава да води в класирането с 57 точки. Уест Бромич е тринайсти с 36.

Резултати, програма и класиране в Англия - ТУК !!!