Уест Хям победи Нюкасъл с 2:0 в последен мач от 5-ия кръг на английската Висша лига. С успеха "чуковете" се изкачиха на пето място във временното класиране с 9 точки. Гостите им пък са на 18-о само с 2 т.

В герой на вечерта се превърна новото попълнение Димитри Пайе, който дойде от Олимпик (Марсилия) с трансферна сума от 15 милиона евро. Халфът вкара и двата гола за победата. Пайе откри резултата в 9-ата минута след асистенция на Марк Нобъл и страховит удар, забил топката в горния ляв ъгъл на вратата на „свраките”.

Само 3 минути след почивката отново той покачи на 2:0. Бърза контраатака свари неподготвена отбраната на Нюкасъл. Виктор Моузес овладя топката, демонстира своята бързина и мощ, стигна до наказателното поле и стреля към вратата. Топката се отби в напречната греда и беше довкарана в мрежата от непокрития Пайе за 2:0.

Французинът направи впечатляващ сезон за ОМ, в който се отличи със 17 асистенции и 7 гола в 36 мача.

АНГЛИЯ ВИСША ЛИГА, 5 КРЪГ
12.09.15
14:45 ч.
Евертън – Челси 3:1
1:0 Стивън Нейсмит (17), 2:0 Стивън Нейсмит (22), 2:1 Неманя Матич (36), 3:1 Стивън Нейсмит (82)
12.09.15
17:00 ч.
Норич – Борнемут 3:1
1:0 Камерън Джером (35), 2:0 Уесли Холахан (52), 3:0 Мат Джарвис (67), 3:1 Стив Куук (81)
Арсенал – Сток Сити 2:0
1:0 Тео Уолкот (31), 2:0 Оливие Жиру (85)
Манчестър Юнайтед – Ливърпул 3:1
1:0 Дейли Блинд (49), 2:0 Андер Ерера (70-дузпа), 2:1 Кристиян Бентеке (84), 3:1 Антони Марсиал (86)
Лестър – Астън Вила 3:2
0:1 Джак Грийлиш (39), 0:2 Шарлес Гил (63), 1:2 Ричи де Лает (72), 2:2 Джейми Варди (82), 3:2 Нейтън Дайър (89)