Уест Хям победи Хъл Сити с 5:1 в елиминационна битка от 1/16-финалите на Купата на Лигата (Карабао къп). "Чуковете" трябваше да се справят без мениджъра си Дейвид Мойс и двама играчи - Иса Диоп и Джош Кълън, разбрали, че са заразени с коронавирус малко преди началото на двубоя.

Въпреки това Уест Хям поведе с 2:0 през първата част с голове на Робърт Снодграс (18') и Себастиан Холър (45'). Андрей Ярмоленко вкара за класическото 3:0 в 56-ата минута от дузпа, а Малик Уилкс намали за 3:1 в 70-ата минута. В самия край на двубоя - Себастиан Холър (90') и Андрей Ярмоленко (90+2') оформиха крайното 5:1 с два бързи гола.

В други срещи от турнира от днес:

Лейтън Ориент - Тотнъм (отложен)

Нюпорт - Уотфорд 3:1
1:0 Т. Ейбрахамс (18) д., 2:0 Дж. Лабади (28), 2:1 А. Пенаранда (54) д., 3:1 П. Амънд (65)

Уест Бромич Албиън - Брентфорд (2:2 (4:5 след дузпи)
1:0 Х. Робсън-Кану (56), 1:1 Е. Маркондеш (58), 2:1 К. Едуардс (66) д., 2:2 М. Форс (73) д.