Борещите се със зъби и нокти за мястото си във Висшата лига Уест Бромич и Уест Хям не се победиха, завършвайки 3:3 в зрелищен мач от 27-ия кръг.

Домакините поведоха с 3:0 още до 32-ата минута с попадения на Греъм Доранс в 3-ата, Джером Томас в 8-ата и автогол на Уинстон Рийд в 32-ата. През второто полувреме обаче "чуковете" сториха чудеса от храброст и се добраха до точката. Първите си две попадения с екипа на Уест Хям вкара новото попълнение Демба Ба, привлечен от Хофенхайм. Сенегалецът намали резултата в 51-ата, а в 58-ата се разписа за 2:3. Крайното 3:3 оформи Карлтън Коул в 83-ата минута.

След равенството Уест Бромич заема 17-ото място с 27 точки, а Уест Хям е 19-и с 25. /БЛИЦ

АНГЛИЯ, ВИСША ЛИГА, 27 КРЪГ

От 12 февруари (събота)
Манчестър Юнайтед - Манчестър Сити 2:1
1:0 Нани (41), 1:1 Давид Силва (65), 2:1 Уейн Рууни (78)

На 12 февруари (събота)
Арсенал - Уулвърхемптън 2:0
1:0 Робин ван Перси (16), 2:0 Робин ван Перси (56)

Бирмингам - Сток Сити 1:0
1:0 Никола Жигич (90+3)

Блекбърн - Нюкасъл 0:0

Блекпул - Астън Вила 1:1
0:1 Габриел Агбонлахор (10), 1:1 Елиот Гранден (14)

Ливърпул - Уигън 1:1
1:0 Раул Мейрелеш (24), 1:1 Стев Гохури (65)

Уест Бромич - Уест Хям 3:3
1:0 Греъм Доранс (3), 2:0 Джером Томас (8), 3:0 Уинстон Рийд (32-автогол), 3:1 Демба Ба (51), 3:2 Карлтън Коул (58), 3:3 Демба Ба (83)