Уест Хям записа много важна победа във Висшата лига на Англия. В мач от 34-ия кръг “чуковете” надиграха като домакини Съндърланд с минималното 1:0. Това бе първа победа за Уест Хям след седем поредни мача без успех. Единственото попадение бе дело на нападателя Араухо Илан в 51-ата минута. След спечеления двубой Уест Хям събра 31 точки и е на четири от опасната зона, в която остават Хъл Сити, Бърнли и Портсмут.

В четвъртата минута от добавеното време на двубоя Гилермо Франко вкара за 2:0, но съдията отмени гола, тъй като показа, че при овладяването на топката играчът си е послужил с ръка.

В другия мач от днес Бърнли победи с 4:1 Хъл Сити като гост. Възпитаниците на Брайън Лоус стигнаха до трите точки след пълен обрат в двубоя, благодарение и на две дузпи в своя полза след почивката. Кевин Килбейн изведе домакините напред в резултата още в 3-ата минута на двубоя, но Мартин Патърсън изравни в 35-ата.

През втората част реферът Мартин Аткинсън даде изключително спорна дузпа в полза на гостите от Бърнли, а Греъм Аликзандър направи 2:1. В 70-ата минута Дейвид Нюджънт напредна по лявото крило и самостоятелният му рейд бе спрян с нарушение от Стивън Муйоколо, за което гостите получиха втора дузпа. Отново Аликзандър застана зад топката и отново не сгреши за 3:1 в полза на Бърнли. В даденото от съдията добавено време Уейд Елиът оформи крайното 4:1 за Бърнли./БЛИЦ

АНГЛИЯ, ВИСША ЛИГА, 34 КРЪГ

На 10 април (събота)

Хъл Сити – Бърнли 1:4
1:0 Килбейн (3), 1:1 Патерсън (35), 1:2 Аликзандър (64-дузпа), 1:3 Аликзандър (80-дузпа), 1:4 Елиът (90)

Уест Хям – Съндърланд 1:0
1:0 Илан (51)

На 11 април (неделя)

14:00 часа Уулвърхемптън – Сток Сити
Баланс: 135 мача, 57 победи за Уулвърхемптън, 32 равенства, 46 победи за Сток Сити

15:30 часа Блекбърн – Манчестър Юнайтед (Диема)
Баланс: 93 мача, 27 победи за Блекбърн, 23 равенства, 43 победи за Манчестър Юнайтед

17:00 часа Ливърпул – Фулъм
Баланс: 45 мача, 25 победи за Ливърпул, 12 равенства, 8 победи за Фулъм

18:00 часа Манчестър Сити – Бирмингам (Диема)
Баланс: 129 мача, 59 победи за Манчестър Сити, 22 равенства, 48 победи за Бирмингам