Уест Хям и Евертън направиха равен 1:1 в мач от 20-ия кръг на английската Висша лига. Домакините пропуснаха да излязат от зоната на изпадащите, а “карамелите” регистрираха десето равенство от началото на сезона.

“Чуковете” откриха резултата в 16-ата минута, след като бранителят на Евертън Тони Хибърт си отбеляза автогол. Радослав Ковач отправи удар към вратата на Тим Хауърд след разбъркване при изпълнение на корнер, Хибърт сложи крак, за да го блокира, но отклони топката в собствената си врата.

Тим Кейхил бе близо до изравняване само минута след гола на Уест Хям, но ударът му с глава мина на сантиметри от вратата на Робърт Грийн. В 42-ата минута Кейхил намери Шеймъс Коулмън непокрит отдясно в наказателното поле, който изравни за 1:1.

През второто полувреме и двата отбора имаха шансове да стигнат до трите точки. Гол на Тим Кейхил от Евертън бе отменен заради засада в края на мача. Влезлият като резерва за домакините Карлтън Коул пропиля най-доброто положение за Уест Хям./БЛИЦ

АНГЛИЯ, ВИСША ЛИГА, 20 КРЪГ
От 28 декември (вторник)
1:0 Марио Балотели (8-дузпа), 2:0 Джолиън Лескът (13), 3:0 Марио Балотели (27), 4:0 Марио Балотели (55-дузпа)

Сток Сити – Фулъм 0:2
0:1 Крис Беърд (4), 0:2 Крис Беърд (10)

Съндърланд – Блекпул 0:2
0:1 Дъдли Кембъл (50), 0:2 Дъдли Кембъл (90)

1:0 Аарън Ленън (57), 2:0 Гарет Бейл (81)

Уест Бромич – Блекбърн 1:3
0:1 Никола Калинич (3), 1:1 Джером Томас (17), 1:2 Никола Калинич (53), 1:3 Маме Бирам Диуф (62)

Уест Хям – Евертън 1:1
1:0 Хибърт (16-автогол), 1:1 Коулман (42)

ПРЕДСТОЯЩИ
22:00 часа Бирмингам – Манчестър Юнайтед (Диема)
Баланс: 92 мача, 24 победи за Бирмингам, 26 равенства, 42 победи за Манчестър Юнайтед

На 29 декември (сряда)
21:45 часа Челси – Болтън (Диема)
Баланс: 104 мача, 43 победи за Челси, 27 равенства, 34 победи за Болтън

21:45 часа Уигън – Арсенал (Нова Спорт)
Баланс: 10 мача, 1 победи за Уигън, 1 равенство, 8 победи за Арсенал

22:00 часа Ливърпул – Уулвърхемптън
Баланс: 90 мача, 44 победи за Ливърпул, 17 равенства, 29 победи за Уулвърхемптън

Заб.: Посочените баланси са само за мачовете между отборите за първенство.